Konferencja "W obliczu reformy sądownictwa w Polsce" - 23.04.2018 Sandomierz

23.04.2018

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie
zaprasza na

Ogólnopolską Konferencję Naukową
pod honorowym patronatem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie

"W obliczu reformy sądownictwa w Polsce
Główne problemy przebiegu postępowań sądowych"

Konferencja ma na celu zaprezentowanie kluczowych problemów przebiegu postępowań sądowych (karnych, cywilnych, administracyjnych, przed Sądem Najwyższym i Trybunałem Konstytucyjnym) w obliczu dyskusji o reformie sądownictwa w Polsce.  Zadaniem referentów jest odpowiedź na pytanie – W jakim stopniu obecny model (ustrojowy, organizacyjny, kadrowy) sądownictwa wpływa na przebieg spraw rozpoznawanych w danej instancji? Konferencja będzie podzielona na cztery panele: zagadnienia ustrojowe i konstytucyjne, karny, cywilny i administracyjny.

Artykuł/referat powinien w tytule i treści prezentować zagadnienia związane z tematem przewodnim obrad (publikacji). Zachęcamy do zgłaszania referatów w obszarze wskazanych paneli z wyraźnym odniesieniem do tematu konferencji/publikacji.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu do 18.02.2018 r. na adres  damiang84@wp.pl (dr Damian Gil).

Artykuły powinny zostać przygotowane zgodnie z załączonymi wskazówkami do 06.04.2018 r. Osoby, które nie złożą artykułu nie mogą wygłosić referatu na konferencji. Artykuły osób, które nie wygłoszą referatu na konferencji nie będą opublikowane. Monografia naukowa recenzowana – pokłosie badań, ukaże się w czwartym kwartale 2018 r.

1. Termin – 23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) – Sala Papieska – Gmach Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, ul. Mariacka 9 (w pobliżu Katedry Sandomierskiej)

2. Referat – ok. 15 minut (przedstawienie najważniejszych wyników prowadzonych badań),

3. Opłata: 350 zł, uczestnictwo bez referatu 240 zł

• konto: Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, ul. Podchorążych 2 30-084 KRAKÓW NIP 675-02-00-195  Konto PEKAO S.A. 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687 z dopiskiem „DK 296 + Imię i nazwisko” (do 28.02.2018 r.)

4. Artykuły do publikacji pokonferencyjnej należy przesyłać na adres  damiang84@wp.pl do 06.04.2018 r.

• Wymogi artykułu: objętość do 15 stron A4, czcionka 12 Times New Roman, odstępy 1,5 wiersza, przypisy 10. Wskazówki do redagowania w odrębnym pliku.
  • Studenci, doktoranci i asystenci nie posiadający stopnia naukowego, proszeni są o listowne przesłanie wstępnej recenzji opiekuna naukowego (na adres ul. Leszka Czarnego 26 27-600 Sandomierz). Formularz recenzji w załączeniu.
  • Szczegółowe pytania proszę kierować na adres e-mailowy: damiang84@wp.pl, lub telefonicznie – dr Damian Gil 518 440 243 lub (15) 832-51-00.
  1. Organizatorzy nie przewidują honorariów za wystąpienia i artykuły. Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów dojazdu i noclegu.

W dniu 22.04.2018 r. o godz. 16:00 możliwość zwiedzania Sandomierza (bez dodatkowych kosztów). Program niedzielnego zwiedzania obejmuje trzygodzinny spacer po Sandomierzu z przewodnikiem, połączony ze wstępami do najważniejszych obiektów zabytkowych.

Sandomierz ma dogodne połączenia busowe i autobusowe z Krakowem, Warszawą, Łodzią, Kielcami. Komunikacją można również dotrzeć z Lublina, Gdańska, Poznania, Rzeszowa, Przemyśla oraz Zamościa.

W pobliżu miejsca konferencji są trzy parkingi (Obok Katedry, Sądu Biskupiego (bezpłatny dla uczestników konferencji) i Zamku – dojazd wyłącznie od drogi krajowej nr 79).  Parkingi płatne – parkomaty.

Wskazówki dla autorów artykułów