Konferencja: Obsługa prawna uczelni - Toruń 15-17.05.2023

24.04.2023 | Szkolenie

bannerO1.jpg

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatora – fundacji Instytut Prawa Szkolnictwa Wyższego i Nauki – serdecznie zapraszam do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. Obsługa prawna uczelni, która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2023 r. w Toruniu.

Zgodnie z przyjętą formułą, do udziału zapraszamy P.T. Osoby odpowiedzialne za obsługę prawną uczelni, w szczególności adwokatów i radców prawnych oraz pracowników biur i  działów prawnych.

Przypomnieć należy, że I edycja została życzliwie przyjęta przez P.T. Uczestników, co zachęciło do organizacji kolejnego spotkania. Od samego początku celem konferencji jest prezentacja wybranych zagadnień, wymiana poglądów i doświadczeń związanych ze wdrażaniem ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Chodzi również o analizę najnowszych zmian, tych już obowiązujących oraz projektowanych.

Powyższe względy determinują program tegorocznej konferencji, skoncentrowany wokół wybranych problemów w ramach bloków tematycznych. Przykładowo, w ramach bloku pt. Akademickie prawo pracy chodzi o zmiany Kodeksu pracy; w zakresie spraw studenckich – m.in. świadczenia pomocy materialnej wypłacone bez podstawy prawnej. Pojawiły się również nowe bloki: Prawo własności przemysłowej oraz Prawo autorskie w działalności szkół wyższych. Przewidziano czas na pytania i dyskusję.

W roli prelegentów wystąpią eksperci reprezentujący różne ośrodki, mogący pochwalić się doświad-czeniem praktycznym, co stanowi dodatkową zachętę do wymiany poglądów.

Planowana data spotkania pozwala na przyjęcie, że obrady będą okazją do rozwiązania problemów w gronie prawników-praktyków. Stacjonarna formuła stanowi dodatkową okazję do integracji środowiska. Wyrażamy nadzieję, że konferencja jako forum wymiany poglądów na stałe wpisze się w kalendarz prawników odpowiedzialnych za obsługę prawną uczelni.

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć w dalszej części, a także na stronie www.ipswin.pl – w zakładce „Konferencje”. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem ww. strony internetowej. Dbając o komfort P.T. Uczestników wprowadzono limit miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Już teraz zachęcam do rezerwacji terminu wyrażając nadzieję, że uda nam się spotkać w maju w Toruniu!

Jacek Pakuła