Konferencja: Modele odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych w Polsce i za granicą - Toruń 7.07.2017

07.07.2017

KIRP_35Lecie.JPG

Szanowne Koleżanki i Koledzy Radcowie Prawni i Aplikanci Radcowscy

Z okazji jubileuszu 35-lecia samorządu radców prawnych Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na organizowaną w dniu 7 lipca 2017 roku w Hotelu Filmar w Toruniu Międzynarodową Konferencję Naukową p.n.:

Konferencja poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom dotyczącym zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych, modeli postępowań dyscyplinarnych i efektywności postępowań dyscyplinarnych - z punktu widzenia pieczy nad prawidłowym wykonywaniem zawodu oraz realizacji zadań spoczywających na samorządach. Problematyka ta będzie rozpatrywana z punktu widzenia regulacji polskiej oraz innych krajów.

Obok wystąpień naukowych przewidujemy dyskusję z udziałem praktyków: sędziów, radców prawnych, adwokatów, notariuszy, komorników i prokuratorów.

Charakter planowanego przedsięwzięcia stwarza okazję do wymiany doświadczeń praktyków oraz przedstawicieli nauki na temat nowych rozwiązań prawnych oraz tych, które funkcjonują już od dawna.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Wojewoda Kujawsko - Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu prof. dr hab. Zbigniew Witkowski.

Rozpoczęcie konferencji planowane jest o godz. 9.30.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednakże uprzedniego zgłoszenia.

Wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich, chcących wziąć udział w konferencji, prosimy o dokonanie zgłoszenia do dnia 30 czerwca 2017 r.

Szczegółowa agenda konferencji poniżej.

Serdecznie zapraszamy.

Sponsor Konferencji: