Akademicki kurs szkoleniowy dla prawników zajmujących się szkodami na osobie w obrocie transgranicznym

19.10.2018

EOPIL (paneuropejska organizacja zrzeszająca prawników zajmujących się szkodami na osobie) wraz z Uniwersytetem w Gironie organizuje podyplomowy kurs szkoleniowy Transgraniczne dochodzenie roszczeń z tytułu szkody na osobie.  Kurs rozpocznie się w czerwcu 2019 roku w Uniwersytecie w Gironie. W styczniu 2020 roku jeden z modułów szkoleniowych odbędzie się w Keble College, jednym z kolegiów Uniwersytetu Oxfordzkiego. Program kursu zakończy moduł w Gironie (Hiszpania). Dostępnych jest dwadzieścia miejsc szkoleniowych.

„Głównym celem kursu szkoleniowego jest zapewnienie lepszego rozumienia transgranicznych sporów i procedur z nimi związanych, poprzez badanie różnych systemów prawnych i poznanie ich funkcjonowania” – wyjaśnia prezes PEOPIL, prawnik zajmujący się szkodami na osobie, John Beer. „Po ukończeniu kursu prawnicy zajmujący się szkodami na osobie będą mogli lepiej reprezentować interesy swoich klientów w obrocie międzynarodowym”.

PEOPIL jest organizacją silnie zaangażowaną w zagadnienia dostępu do wymiaru sprawiedliwości
oraz poprawy sytuacji prawnej osób poszkodowanych. To europejskie stowarzyszenie ma na celu promowanie kontaktów, a także wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy prawnikami zajmującymi się szkodami na osobie w Europie i na świecie. Członkowie PEOPIL to nie tylko Europejczycy, ale także prawnicy z obydwu Ameryk, Afryki i Australii.

Ostatnia doroczna konferencja PEOPIL odbyła się w Paryżu. Podczas tego spotkania debatowano na temat wykształconych we Francji zasad postępowania z ofiarami terroryzmu, a także Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i jego konsekwencji dla codziennej praktyki prawnika zajmującego się szkodami na osobie.

Przyszłoroczna doroczna konferencja zorganizowana zostanie w Amsterdamie (5-7 września 2019 roku). Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach PEOPIL znaleźć można na stronie organizacji pod adresem: https://peopil.com/.