6. Krakowskie Forum Karnistyczne - Centrum Dydaktycznym WPiA UJ, 16.06.2023 r.

16.06.2023

Zapraszamy do udziału w 6 Krakowskim Forum Karnistycznym, które odbędzie się 16 czerwca 2023 r, w godz. od 10.00 od 18.00 w Centrum Dydaktycznym WPiA UJ, i połączone będzie z uroczystym wręczeniem Księgi Jubileuszowej prof. Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu.

W trakcie spotkania omówiony zostanie między innymi problem stosowania tymczasowego aresztowania oraz problematyka wpływu tzw. innych zaburzeń psychicznych na poczytalność sprawcy, a w konsekwencji na jego odpowiedzialność karną i możliwość wymierzenia mu kary dożywotniego pozbawienia wolności. Trzecia część Forum dotyczyć będzie istotnych problemów prawa karnego gospodarczego, związanych m.in z definicją szkody, sposobem ustalania jej wysokości, regułami postępowania obowiązującymi w obrocie gospodarczym itp.

Co warto podkreślić celem nie jest organizacja kolejnego kongresu naukowego, ale stworzenie przestrzeni do spotkania reprezentantów nauki oraz zawodów prawniczych.

Krakowskie Forum Karnistyczne zostało objęte patronatem honorowym OIRP w Krakowie.

Za udział w forum karnistycznym radcowie prawni otrzymają 16 punktów szkoleniowych.

Bliższe informacje dotyczące zgłoszenia uczestnictwa oraz program wydarzenia dostępny jest poniżej w sekcji do pobrania oraz na stronie: https://kipk.pl/6forum/

Zapraszamy serdecznie do udziału!

6.KFK-szczegolowy-program.pdf