Komunikaty i ogłoszenia

Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu - 2021

IV wydanie opracowania zawiera Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych X i XI kadencji, uwzględniający stan na dzień 31 sierpnia 2021r.

Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich

Informujemy, że Krajowa Izba Radców Prawnych po raz pierwszy organizuje Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich, którego celem jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o arbitrażu oraz wzrost świadomości prawnej w zakresie Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, kształtowanie postaw szacunku do prawa oraz jego przestrzegania. Wydarzenie to zostało objęte patronatem dziennika „Rzeczypospolita”.

Oferta na wdrożenie podpisu kwalifikowanego CERTUM

Oferta wdrożenia certyfikatu podpisu kwalifikowanego CERTUM: Certum Standard, Certum Mini i SimplySign.

Radcowska pocztówka z wakacji – konkurs

Każdy radca prawny i aplikant radcowski może zostać laureatem Konkursu i zdobywcą atrakcyjnych nagród - wystarczy przesłać pracę konkursową w dowolnej technice nawiązującą do zawodu radcy prawnego.

Magazyn Marketing Prawniczy. Aplikancie odbierz piąty numer za darmo!

Znajdziesz w nim m.in. wywiady z przedstawicielami branży, którzy wyróżniają się nieszablonowym działaniem i nowoczesnym podejściem do prawniczego biznesu. To numer przepełniony praktyczną wiedzą i mięsistymi artykułami na temat m.in. biznesowej roli podcastów jako jednej z form content marketingu, feminatywów w branży prawnej i real time marketingu. Czytaj Marketing Prawniczy

Stanowisko Sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Stanowisko Sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie dotyczące zmian w procedurze cywilnej m.in. w kwestii doręczeń.

Wsparcie samorządowe

Komisja ds. Wsparcia Samorządowego przy OIRP w Krakowie zwraca się do radców prawnych i aplikantów radcowskich chcących nieść pomoc swoim Koleżankom i Kolegom radcom prawnym i aplikantom radcowskim w trudnych sytuacjach życiowych.

Stypendium IBA oraz Komisji Zagranicznej KRRP - stypendium dla radców prawnych/aplikantów do 35 roku życia

w wysokości równowartości 500 $, którzy uzyskają stypendium Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA (International Bar Association)

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników

Cykl webinariów "Od Aplikanta do Mecenasa"

Zapraszamy wszystkich aplikantów na specjalny cykl webinariów, w trakcie którego nasi prelegenci wskażą dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z różnych dziedzin prawa

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie (warunki zdawania kolokwiów przy użyciu własnego sprzętu komputerowego)

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie z dn. 6.06.2019r. w sprawie warunków zdawania kolokwiów pisemnych przez aplikantów radcowskich I, II, III roku aplikacji przy użyciu własnego sprzętu komputerowego z wykorzystaniem aplikacji komputerowej „Kolokwium” w roku szkoleniowym 2019.

VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Polecamy uwadze radców prawnych i aplikantów radcowskich Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych.

Zmiany w aplikacji ogłoszone przez KRRP

W dniu 9 czerwca br. Krajowa Rada Radców Prawnych przyjęła zmiany w Regulaminie odbywania aplikacji radcowskiej

Polityka bezpieczeństwa ochrony danych osobowych (RODO) w kancelariach. Poradnik dla radców prawnych i adwokatów

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) uzupełnione o wzór polityki ochrony danych w kancelarii

Zastępstwa procesowe - instrukcja

W grudniu 2017 roku możliwości serwisu internetowego www.oirp.krakow.pl zostały rozszerzone o nową funkcjonalność służącą do kojarzenia ze sobą potrzeb radców prawnych zainteresowanych zastępstwami procesowymi. Narzędzie zostało podzielone na dwa moduły wg kryterium strony zainteresowania: strona czynna – „Zlecę zastępstwo procesowe”, strona bierna – „Podejmę się zastępstwa procesowego”. Przejście do któregoś z wymienionych modułów możliwe jest poprzez rozwinięcie nazwy „Oferty” znajdującej się mniej więcej w środku górnego menu na stronie głównej.

Oferta dla radców prawnych

Raiffeisen Polbank – Partner Krajowej Izby Radców Prawnych – przygotował ofertę dla radców prawnych i aplikantów radcowskich

Program międzynarodowej wymiany prawników Multilaw

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji wymiany Prawników MULTILAW.