Komunikaty i ogłoszenia

Konferencja naukowa „Aktualne kierunki zmian Kodeksu postępowania cywilnego” - 5-6 IV 2019

Koło Naukowe Postępowania Cywilnego TBSP UJ zapraszama wszystkich zainteresowanych Aplikantów OIRP w Krakowie na konferencję naukową

II Bal Karnawałowy 2019 pt. „PRLu wspomnień czar”

W dniu 9 lutego 2019 r. odbył się drugi już Bal Karnawałowy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Tym razem radcowie prawni bawili w klubie Feniks przy ul. św. Jana, a motywem przewodnim i hasłem imprezy był „PRLu wspomnień czar”.

Akademia Procesowa - druga edycja

Akademia Procesowa to seria warsztatów skierowanych do studentów ostatnich lat kierunków prawniczych oraz aplikantów. Podczas warsztatów doświadczeni prawnicy procesowi podzielą się z uczestnikami doświadczeniem i umiejętnościami w zakresie pracy z klientem, sądem i w zespole złożonym ze specjalistów z różnych dziedzin i jurysdykcji.

Konkurs dla aplikantów: Spory budowlane w orzecznictwie SN"

Celem konkursu jest położenie akcentu na istotne kwestie prawne dotyczące infrastruktury budowlanej, jako jednego z głównych sektorów polskiej gospodarki

VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Polecamy uwadze radców prawnych i aplikantów radcowskich Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych.

Przepisy porządkowe odbywania zajęć na aplikacji radcowskiej w roku 2019

Uchwała Nr 1152/X/2018 Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie przepisów porządkowych odbywania zajęć na aplikacji radcowskiej w roku 2019.

Zmiany w aplikacji ogłoszone przez KRRP

W dniu 9 czerwca br. Krajowa Rada Radców Prawnych przyjęła zmiany w Regulaminie odbywania aplikacji radcowskiej

Polityka bezpieczeństwa ochrony danych osobowych (RODO) w kancelariach. Poradnik dla radców prawnych i adwokatów

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) uzupełnione o wzór polityki ochrony danych w kancelarii

Zastępstwa procesowe - instrukcja

W grudniu 2017 roku możliwości serwisu internetowego www.oirp.krakow.pl zostały rozszerzone o nową funkcjonalność służącą do kojarzenia ze sobą potrzeb radców prawnych zainteresowanych zastępstwami procesowymi. Narzędzie zostało podzielone na dwa moduły wg kryterium strony zainteresowania: strona czynna – „Zlecę zastępstwo procesowe”, strona bierna – „Podejmę się zastępstwa procesowego”. Przejście do któregoś z wymienionych modułów możliwe jest poprzez rozwinięcie nazwy „Oferty” znajdującej się mniej więcej w środku górnego menu na stronie głównej.

Bezpłatny dostęp do LEX dla aplikanta

Dostęp do ponad 25 tysięcy wzorów dokumentów, 7 tysięcy tez i glos oraz ponad 2 tysięcy linii orzeczniczych

Oferta dla radców prawnych

Raiffeisen Polbank – Partner Krajowej Izby Radców Prawnych – przygotował ofertę dla radców prawnych i aplikantów radcowskich

Program międzynarodowej wymiany prawników Multilaw

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji wymiany Prawników MULTILAW.

Cykliczna audycja radiowa „Z PRAWEM NA TY”

Od października 2016 r. w ramach współpracy OIRP w Krakowie z Radiem Kraków radcowie prawni naszej Izby uczestniczą w nagraniach cyklicznej audycji „Z prawem na Ty” – prowadzonej przez red. Marzenę Florkowską i emitowanej co środę w paśmie „Przed Hejnałem”.

Togi radcowskie - Telimena

Togi Radcowskie - T.A. TELIMENA S.A.
20 lat doświadczeń popartych sprzedażą ponad 20.000 tóg.
Tkaniny polskie i włoskie z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100.
Różne modele i ceny.

Uchwała Nr 1/IX/2015 Prezydium Rady OIRP w Krakowie z dn. 24.03.2015r.

Uchwała Nr 1/IX/2015 Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie z dnia 24 marca 2015 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących aplikantów podczas kolokwiów.

Uchwała Nr 1077/IX/2014 Rady OIRP w Krakowie z dn. 18.12.2014r.

Uchwała Nr 1077/IX/2014 Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie z dnia 18 grudnia 2014 roku w sprawie wnoszenia przez aplikantów radcowskich opłaty rocznej za aplikację w ratach.

Ogólnopolski Konkurs "Kancelaria Przyszłości”

Informujemy o przedłużeniu do 4 marca 2019 r. terminu nadsyłania prezentacji na Ogólnopolski Konkurs "Kancelaria Przyszłości”

Coroczne spotkanie opłatkowe - Nowy Sącz 30.01.2019

Sądeckie Duszpasterstwo Prawników zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich na COROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE (zapisy przyjmowane są telefonicznie do dnia 25 stycznia 2019 r.)