Komunikaty i ogłoszenia

XI Edycja Turnieju Negocjacyjnego

Turniej odbywa się w II etapach i przeznaczony jest dla trzyosobowych zespołów złożonych z aplikantów radcowskich z tej samej Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Uroczyste wręczenie pochwał aplikantom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami szkolenia, 5.01.2023

W dniu 5 stycznia 2023 r. w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie pochwał aplikantom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami szkolenia w roku szkoleniowym 2022.

Znowelizowany Kodeks Etyki Radcy Prawnego oraz znowelizowany Regulamin wykonywania zawodu radcy prawnego

Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku wchodzą w życie: znowelizowany Kodeks Etyki Radcy Prawnego oraz znowelizowany Regulamin wykonywania zawodu radcy prawnego.

Kurs Legal English for Polish Lawyers

Szkoła języka angielskiego prawniczego Saturday School serdecznie zaprasza radców prawnych OIRP w Krakowie na wyspecjalizowany kurs Legal English for Polish Lawyers

Konkurs: Jak upraktycznić aplikację radcowską?

W konkursie mogą wziąć udział aplikanci radcowscy. Ich zadaniem jest samodzielne przygotowanie projektu w formie krótkiego nagrania wideo, zawierającego odpowiedź na pytanie: Jak upraktycznić aplikację radcowską? Materiał filmowy powinien trwać maksymalnie 180 sekund. Jeden uczestnik konkursu może wysłać tylko jedno nagranie.

Konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”

Wzorem lat ubiegłych, pragnąc docenić bezinteresowność i społeczne zaangażowanie mieszkańców Małopolski, ogłoszony został konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”

Konkurs Arbitrażowy LEWIATAN 2022

Mając na uwadze, że wysiłki wielu osób koncentrują się obecnie na organizacji pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz że duża część aplikantów udziela takiej pomocy, w tym nieodpłatnej pomocy prawnej, Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie harmonogramu KAL, w tym o przedłużeniu terminu na rejestrację drużyn w KAL. Drużynę można zgłosić do 3 kwietnia 2022 roku a czas na przygotowanie i wysłanie pozwu został przedłużony do 4 kwietnia 2022 roku

Wojna na Ukrainie: pomoc dla uchodźców

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie w porozumieniu z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć zaprasza do kontaktu radców prawnych gotowych udzielać nieodpłatnej pomocy prawnej osobom dotkniętym skutkami działań wojennych na Ukrainie, w szczególności w zakresie pomocy prawnej dla cudzoziemców poszukujących ochrony międzynarodowej (w tym statusu uchodźcy) na terenie Polski.

Komunikat Kierownika szkolenia dla osób rozpoczynających w roku 2022 I rok aplikacji radcowskiej

Uroczyste ślubowanie osób rozpoczynających w roku 2022 pierwszy rok aplikacji radcowskiej, prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie, mające charakter obligatoryjny, odbędzie się w dniu 21 grudnia 2021 r. w siedzibie OIRP w Krakowie przy ul. Francesco Nullo 8/4, I piętro.

Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - nowy wzór procedury

W związku z licznie napływającymi do Krajowej Izby Radców Prawnych pytaniami w zakresie procedury dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP przygotował dostosowany do nowego brzmienia przepisów wzór.

Wsparcie samorządowe

Komisja ds. Wsparcia Samorządowego przy OIRP w Krakowie zwraca się do radców prawnych i aplikantów radcowskich chcących nieść pomoc swoim Koleżankom i Kolegom radcom prawnym i aplikantom radcowskim w trudnych sytuacjach życiowych.

Stypendium IBA oraz Komisji Zagranicznej KRRP - stypendium dla radców prawnych/aplikantów do 35 roku życia

w wysokości równowartości 500 $, którzy uzyskają stypendium Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA (International Bar Association)

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników

Cykl webinariów "Od Aplikanta do Mecenasa"

Zapraszamy wszystkich aplikantów na specjalny cykl webinariów, w trakcie którego nasi prelegenci wskażą dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z różnych dziedzin prawa

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie (warunki zdawania kolokwiów przy użyciu własnego sprzętu komputerowego)

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie z dn. 6.06.2019r. w sprawie warunków zdawania kolokwiów pisemnych przez aplikantów radcowskich I, II, III roku aplikacji przy użyciu własnego sprzętu komputerowego z wykorzystaniem aplikacji komputerowej „Kolokwium” w roku szkoleniowym 2019.

VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Polecamy uwadze radców prawnych i aplikantów radcowskich Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych.