Komunikaty i ogłoszenia

Znamy Laureatów konkursu dla aplikantów „Spory budowlane w orzecznictwie SN”

Ogólnopolski konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich „Spory budowlane w orzecznictwie SN” to organizowane przez kancelarię JDP wydarzenie, które od czterech lat przyciąga młodych i ambitnych prawników.

Nowa platforma szkoleniowa KIRP

Z dniem 1 czerwca 2022 r. Krajowa Izba Radców Prawnych udostępni wszystkim członkom samorządu radcowskiego, nową platformę szkoleniową e-KIRP

Konkurs Arbitrażowy LEWIATAN 2022

Mając na uwadze, że wysiłki wielu osób koncentrują się obecnie na organizacji pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz że duża część aplikantów udziela takiej pomocy, w tym nieodpłatnej pomocy prawnej, Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie harmonogramu KAL, w tym o przedłużeniu terminu na rejestrację drużyn w KAL. Drużynę można zgłosić do 3 kwietnia 2022 roku a czas na przygotowanie i wysłanie pozwu został przedłużony do 4 kwietnia 2022 roku

Wojna na Ukrainie: pomoc dla uchodźców

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie w porozumieniu z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć zaprasza do kontaktu radców prawnych gotowych udzielać nieodpłatnej pomocy prawnej osobom dotkniętym skutkami działań wojennych na Ukrainie, w szczególności w zakresie pomocy prawnej dla cudzoziemców poszukujących ochrony międzynarodowej (w tym statusu uchodźcy) na terenie Polski.

Oferta na wdrożenie podpisu kwalifikowanego CERTUM

Oferta wdrożenia certyfikatu podpisu kwalifikowanego CERTUM: Certum Standard, Certum Mini i SimplySign.

Komunikat Kierownika szkolenia dla osób rozpoczynających w roku 2022 I rok aplikacji radcowskiej

Uroczyste ślubowanie osób rozpoczynających w roku 2022 pierwszy rok aplikacji radcowskiej, prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie, mające charakter obligatoryjny, odbędzie się w dniu 21 grudnia 2021 r. w siedzibie OIRP w Krakowie przy ul. Francesco Nullo 8/4, I piętro.

Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - nowy wzór procedury

W związku z licznie napływającymi do Krajowej Izby Radców Prawnych pytaniami w zakresie procedury dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP przygotował dostosowany do nowego brzmienia przepisów wzór.

Wsparcie samorządowe

Komisja ds. Wsparcia Samorządowego przy OIRP w Krakowie zwraca się do radców prawnych i aplikantów radcowskich chcących nieść pomoc swoim Koleżankom i Kolegom radcom prawnym i aplikantom radcowskim w trudnych sytuacjach życiowych.

Stypendium IBA oraz Komisji Zagranicznej KRRP - stypendium dla radców prawnych/aplikantów do 35 roku życia

w wysokości równowartości 500 $, którzy uzyskają stypendium Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA (International Bar Association)

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników

Cykl webinariów "Od Aplikanta do Mecenasa"

Zapraszamy wszystkich aplikantów na specjalny cykl webinariów, w trakcie którego nasi prelegenci wskażą dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z różnych dziedzin prawa

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie (warunki zdawania kolokwiów przy użyciu własnego sprzętu komputerowego)

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie z dn. 6.06.2019r. w sprawie warunków zdawania kolokwiów pisemnych przez aplikantów radcowskich I, II, III roku aplikacji przy użyciu własnego sprzętu komputerowego z wykorzystaniem aplikacji komputerowej „Kolokwium” w roku szkoleniowym 2019.

VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Polecamy uwadze radców prawnych i aplikantów radcowskich Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych.

Zmiany w aplikacji ogłoszone przez KRRP

W dniu 9 czerwca br. Krajowa Rada Radców Prawnych przyjęła zmiany w Regulaminie odbywania aplikacji radcowskiej

Polityka bezpieczeństwa ochrony danych osobowych (RODO) w kancelariach. Poradnik dla radców prawnych i adwokatów

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) uzupełnione o wzór polityki ochrony danych w kancelarii

Zastępstwa procesowe - instrukcja

W grudniu 2017 roku możliwości serwisu internetowego www.oirp.krakow.pl zostały rozszerzone o nową funkcjonalność służącą do kojarzenia ze sobą potrzeb radców prawnych zainteresowanych zastępstwami procesowymi. Narzędzie zostało podzielone na dwa moduły wg kryterium strony zainteresowania: strona czynna – „Zlecę zastępstwo procesowe”, strona bierna – „Podejmę się zastępstwa procesowego”. Przejście do któregoś z wymienionych modułów możliwe jest poprzez rozwinięcie nazwy „Oferty” znajdującej się mniej więcej w środku górnego menu na stronie głównej.

Oferta dla radców prawnych

Raiffeisen Polbank – Partner Krajowej Izby Radców Prawnych – przygotował ofertę dla radców prawnych i aplikantów radcowskich