Komunikaty i ogłoszenia

Webinar „Siła różnorodności czyli jak budować wspierające relacje międzypłciowe” - 5.03.2021

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania tego dnia w naszym radcowskim gronie.

Najlepsi nagrodzeni!!

W dniu 3 lutego 2021 r. w siedzibie Izby OIRP w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie pochwał aplikantom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami szkolenia w roku szkoleniowym 2020.

Uroczysta inauguracja I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2021

W dniu 19 stycznia 2021 r. odbyła się uroczysta inauguracja I roku aplikacji radcowskiej, tradycyjnie organizowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych.

Radco/aplikancie potrzebujesz pomocy – zgłoś się do nas.

Komisja ds. wsparcia samorządowego przy OIRP w Krakowie, zwraca się do radców prawnych i aplikantów radcowskich, będących w trudnej sytuacji życiowej.

Zaproszenie do udziału w Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej (ARWiPS) - kwiecień 2021 r.

Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej to solidna dawka czysto praktycznej wiedzy, której nie uczy się na studiach czy w toku aplikacji prawniczych. Program adresowany jest tym samym do osób chcących podnieść swoje kompetencje i poczuć się pewniej na sali rozpraw.

Wsparcie samorządowe

Komisja ds. Wsparcia Samorządowego przy OIRP w Krakowie zwraca się do radców prawnych i aplikantów radcowskich chcących nieść pomoc swoim Koleżankom i Kolegom radcom prawnym i aplikantom radcowskim w trudnych sytuacjach życiowych.

Stypendium IBA oraz Komisji Zagranicznej KRRP - stypendium dla radców prawnych/aplikantów do 35 roku życia

w wysokości równowartości 500 $, którzy uzyskają stypendium Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA (International Bar Association)

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników

Cykl webinariów "Od Aplikanta do Mecenasa"

Zapraszamy wszystkich aplikantów na specjalny cykl webinariów, w trakcie którego nasi prelegenci wskażą dobre praktyki przygotowywania pism procesowych z różnych dziedzin prawa

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie (warunki zdawania kolokwiów przy użyciu własnego sprzętu komputerowego)

Uchwała Nr 12/X/2019 Prezydium Rady OIRP w Krakowie z dn. 6.06.2019r. w sprawie warunków zdawania kolokwiów pisemnych przez aplikantów radcowskich I, II, III roku aplikacji przy użyciu własnego sprzętu komputerowego z wykorzystaniem aplikacji komputerowej „Kolokwium” w roku szkoleniowym 2019.

VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Polecamy uwadze radców prawnych i aplikantów radcowskich Zbiór Stanowisk Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych.

Zmiany w aplikacji ogłoszone przez KRRP

W dniu 9 czerwca br. Krajowa Rada Radców Prawnych przyjęła zmiany w Regulaminie odbywania aplikacji radcowskiej

Polityka bezpieczeństwa ochrony danych osobowych (RODO) w kancelariach. Poradnik dla radców prawnych i adwokatów

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) uzupełnione o wzór polityki ochrony danych w kancelarii

Zastępstwa procesowe - instrukcja

W grudniu 2017 roku możliwości serwisu internetowego www.oirp.krakow.pl zostały rozszerzone o nową funkcjonalność służącą do kojarzenia ze sobą potrzeb radców prawnych zainteresowanych zastępstwami procesowymi. Narzędzie zostało podzielone na dwa moduły wg kryterium strony zainteresowania: strona czynna – „Zlecę zastępstwo procesowe”, strona bierna – „Podejmę się zastępstwa procesowego”. Przejście do któregoś z wymienionych modułów możliwe jest poprzez rozwinięcie nazwy „Oferty” znajdującej się mniej więcej w środku górnego menu na stronie głównej.

Oferta dla radców prawnych

Raiffeisen Polbank – Partner Krajowej Izby Radców Prawnych – przygotował ofertę dla radców prawnych i aplikantów radcowskich

Program międzynarodowej wymiany prawników Multilaw

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji wymiany Prawników MULTILAW.